HATAY HASSA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdür V. Cafer YILDIZ’ın Göreve Başlama Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdür V. Cafer YILDIZ’ın Göreve Başlama Mesajı

13 Aralık2016 Çarşamba günü itibariyle Hassa İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak göreve başlamış bulunmaktayım

Hatay´ın şirin ve güzide ilçelerinden biri olan Hassa ’da Milli Eğitim Müdürü olarak görev yapacak olmanın gururu ve heyecanı içerisindeyim.

İlçemizde bugüne kadar eğitim öğretim alanında çok güzel ve verimli çalışmaların yapıldığı açıkça görülmektedir. Eğitimin farklı kademelerinde hizmet etmiş birisi olarak, güzel şehrimize yeni bir heyecan ve ruh ile hizmet ederken hep birlikte el ele vererek ilçemizi her alanda bir adım daha ileri götürmenin mücadelesini vereceğiz.

Güzel ilçemizde eğitim öğretimde bir adım daha ileriye gidebilmek; yapılmış olan güzel ve kalıcı çalışmaları daha da geliştirmek ve bunlara yenilerini ekleyebilmek için etkin ve paylaşımcı sivil toplum ve katılım ilkelerine bağlı olarak, toplumun bütün kesimlerini kapsayan bir işbirliği anlayışıyla hareket etmek düşüncesindeyiz. Eğitim ve öğretimin kalitesinin arttırılması için ilçemizdeki ve ilimizdeki bütün eğitim paydaşları ile el ve gönül birliği içerisinde çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz.

Teknolojinin hızla gelişmesi ve değişmesi, yetişmekte olan yeni nesillerin doğru ve sağlıklı bilgiler almasını, milli ve manevi değerlerle donanmasını önkoşul haline getirmekte, eğitimde de kalite beklentilerini yükseltmekte ve eğitim paydaşlarının sorumluluğunu arttırmaktadır. Bu çerçevede; eğitim sistemimizin; milli bir kişilik ve karaktere, hür ve bilimsel düşünme gücüne ve geniş bir dünya görüşüne sahip, insan haklarına saygılı, kişisel mutluluğun yanında toplumun ve insanlığın refah ve mutluluğundan da sorumlu olduğuna inanan, sağlıklı, disiplinli, çalışkan, dürüst, kendine güvenen, inançlı, yürekli, milli dayanışma ve uzlaşma içinde yaşayan nesiller yetiştirmekle de görevli ve sorumlu olduğunun bilincinde olmalıyız.

Bu görev bilinciyle; değerli yönetici, öğretmen ve personel arkadaşlarımın, bizlere emanet edilen geleceğimizin teminatı çocuklarımızı en iyi şekilde yetiştirmek için, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da hiçbir fedakârlıktan kaçınmayacaklarına olan güvenim tamdır.

Tüm kurumlarımızda; sevgi, saygı, barış, hoşgörü ve karşılıklı anlayış içerisinde, ortak akılla hareket etmek suretiyle, eğitim–öğretimi birlikte daha üst seviyelere taşıyacağımıza inanıyorum. 

İlçemizde görev yapan değerli yönetici ve öğretmen arkadaşlarım; Görev yaptığımız sürece kırıcı olmadan; eksiklikleri birlikte tamamlamak, güzellikleri görüp paylaşmak, birlik ve beraberlik içerisinde, karşılıklı sevgi, saygı ve hoşgörü çerçevesinde hareket etmek suretiyle eğitim - öğretimi en üst seviyelere taşımak için hep birlikte çalışacağız.

 

Güzide çocuklarını bize emanet eden değerli velilerimiz; Çocuklarınızın emin ellerde olduğunu belirtmek istiyorum. Bizlerin görevi onları en iyi şekilde geleceğe hazırlamaktır. Bizlere destek olmanız gücümüzü artıracak ve başarıya ulaşmamızı kolaylaştıracaktır. Okullarımızın sizlerin desteğine ve işbirliğine her zaman ihtiyacı vardır.

 

Geleceğimizin teminatı olan sevgili öğrenciler; Ülkemizin geleceği sizlerin elinde şekillenecektir. Siz istedikten sonra başaramayacağınız hiçbir şey yoktur. Anne ve babalarınıza, öğretmenlerinize ve büyüklerinize saygılı; ülkemize ve milletimize faydalı; insani, milli ve manevi değerlerimize bağlı; geleneği, çağın ve değerlerimizin gerekleriyle şekillendirip yaşatmak ve geleceğe aktarmak konusunda donanımlı birer ferd olarak yetişmek için elinizden gelenin en iyisini yapacağınıza inanıyorum.

 

Eğitim – öğretim meselesinin, memleketimizin geleceğinin inşası sürecinde en önemli mesele olduğu düşüncesiyle; yönetici, öğretmen ve bütün mesai arkadaşlarımla birlikte yorulma bilmeksizin çalışırken, kamu kurum ve kuruluşlarının, sivil toplum örgütlerinin ve tüm hemşerilerimizin desteklerini esirgememelerini ümid ve talep ediyorum.

Yönetici arkadaşlarıma, öğretmenlerime İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz çalışanlarına, kamu kurum ve kuruluşlarına, sivil toplum kurumu temsilcilerine, ve tüm velilerimize, öğrencilerimizin eğitim – öğretimi için, bugüne kadar olduğu gibi, bugünden sonra da verecekleri destekler ve yapacakları katkılar için şimdiden teşekkür ediyor, hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum. 

 

Cafer YILDIZ

Hassa İlçe Milli Eğitim Müdür V.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü 31700 Hassa / HATAY - 0(326) 771 63 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.