HATAY HASSA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Bedirhan UMAÇ ´ ın 2015 / 2016 Eğitim - Öğretim Yılı Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Bedirhan UMAÇ ´ ın 2015 / 2016 Eğitim - Öğretim Yılı Mesajı

Değerli Okul Yöneticileri, Öğretmenler, Anne Babalar ve Sevgili Öğrenciler,

 

28/09/2015 Pazartesi tüm ilkokul, ortaokul ve Liseler yeni bir eğitim- öğretim yılına başlayacaktır. Geleceğimizin teminatı öğrencilerimiz ders başı yaparak,  okulları, öğretmenleri, arkadaşları ve kitapları ile buluşacaklar. Yeni eğitim-öğretim yılının okullarımıza, idarecileri ile öğretmenlerimize, öğrencilerimize, velilerimize hayırlı olmasını diliyorum.

 

Sevgili öğrenciler,

 

Bir ülkenin kalkınmasının temel şartlarından birisi, nitelikli insan gücüdür. Bu nedenle geleceğimizin güvencesi olan siz öğrencilerimizi, ülkemizin ihtiyacı olan nitelikli insan gücü özelliklerine uygun olarak yetiştirmek için, tüm imkânlarımızı sizlerin hizmetine sunma çabası içindeyiz.

 

Pırıl pırıl bir gelecek ve aydınlık yarınlar sizleri bekliyor. Sizlere güveniyor, sizleri seviyoruz.

 

Değerli öğretmenler,

 

Topluma hizmet veren her meslek saygındır. Ama bütün meslek mensuplarını yetiştirip hayata hazırlayan öğretmenlik mesleği ayrı bir kutsallık taşımaktadır. Başöğretmen Atatürk, “Öğretmenler yeni nesil sizlerin eseri olacaktır” diyerek, sizlere olan inancını ve güvenini belirtmiştir.

 

Sizlere emanet ettiğimiz çocuklarımızı, Atatürk ilke ve inkılâpları ile Türk milletinin milli ve manevi değerlerini benimseyen, koruyan ve geliştiren, ailesini, vatanını, milletini seven, topluma karşı sorumluluk duyan kişiler olarak hayata hazırlayacağınıza olan inancım tamdır. Sizlere inanıyor, güveniyor ve başarılar diliyorum.

 

Değerli veliler,

 

Gençlerimizin yetişmesinde öğretmenlerin olduğu kadar sizlerin de emeği vardır. Hiçbir zaman unutmayalım ki, iyi bir toplumun temeli ailede atılır. Bir aile değerlerine ne kadar sahip çıkarsa, toplum da o kadar sağlam olur. Eğitim öğretimin üç ayağından birinin sizler olduğunuzu unutmayınız. Çocuklarımızı sadece maddi yönden  değil, manevi yönden destekleyerek her zaman onların yanında olduğumuzu hissettirmeliyiz.

 

Yeni eğitim-öğretim yılında gerek devlet yatırımı olarak, gerekse vatandaş katkıları ile yeni eğitim kurumları kazandırılmış, gerekli onarımları yapılmış, ders araç gereç ve malzeme ihtiyaçları tamamlanmış, çocuklarımızın daha sağlıklı ve çağdaş eğitimi için gerekli önlemler alınmıştır. Katkısı olan herkese teşekkür ediyorum.

 

Tüm öğretmen ve öğrencilerimiz ile ailelerine sağlıklı, huzurlu ve başarılı bir eğitim öğretim yılı diliyor, sevgi ve saygılar sunuyorum.

                                                                                                                                                                                   

                                                                                                                                                 

 

Bedirhan UMAÇ

Hassa İlçe Milli Eğitim Müdürü

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü 31700 Hassa / HATAY - 0(326) 771 63 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.