HATAY HASSA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Bedirhan UMAÇ ´ ın 2015 / 2016 Eğitim - Öğretim Yılı Yarı Yıl Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Bedirhan UMAÇ ´ ın 2015 / 2016 Eğitim - Öğretim Yılı Yarı Yıl Mesajı

Sevgili Öğrenciler;

Bugün 2015 - 2016 Eğitim-Öğretim yılının birinci dönemini tamamlayarak sizlerle birlikte karne heyecanına ortak oluyoruz. Başarılı öğrencilerimizi kutluyor ve başarılarının bundan sonra da devam etmesini diliyorum. Başarısız durumda olan öğrencilerimiz, karne notlarınız ne olursa olsun, umudunuzu, çalıştığınız takdirde başarılı olacağınıza dair inancınızı ve kendinize olan güveninizi kaybetmeyin, ve boş zamanlarınızda bol bol kitap okuyun. Hayatınızın her döneminde her alanda başarılı olmak için kendinize inanınız ve çalışınız.

Değerli Anne ve Babalar;

Çocuklarımızın karnelerini, dönem sonu notlarını değerlendirirken bu notların onların performanslarını belirttiğini, kişilik değerlerinin karşılıklı olmadığını unutmayalım. Çocuğumuzun notlarını değerlendirirken; çocuğunuzla birlikte nedenleri yapılanları ve eksiklikleri tespit etmeye çalışın. Bundan sonrası için neler yapılabilir, çocuğunuzla neler yapabilir, siz neler yapabilirsiniz bunların üzerinde durun ve çocuğunuzla birlikte kararlar alın. Aldığınız kararlar ikinci dönem başında öğretmeniyle - okuluyla paylaşın. Bunlar yapıldıktan sonra düenli olarak çocuğunuzun öğretmenleriyle  okuluyla iletişimini devam ettirin ve çocuğunuzun takibini hep birlikte yapalım.

Değerli Velilerimiz;

Çocuklarımızın başarıları olduğu kadar başarısızlıklarını da onları incitmeden sahip çıkmalıyız. Bunun için öğretmenlerimizle sürekli diyalog içinde olmanızı, çocuklarınızın özgüvenini zedeleyecek tutumlardan kaçınmanızı, sorunların kayanağına ulaşma, çözüm yollarını araştırma konularında sizlerden azami gayret bekliyoruz. Şunu unutmamak gerekir ki; bizler ve sizler için cesareti kırılmış, özgüveni zedelenmiş bir çocuğun hayatı boyunca hatırlayacağı olumsuz etkiler, telafisi mümkün olan karne notlarından çok daha önemlidir.

Değerli Öğretmen Arkadaşlarım;

Elimizde ki cevheri gerektiği işleyerek verdiğiniz emeklerin boşa gitmeyeceğini düşününüz. Öğretmen sevgi dolu, sabırlı, hoş görülü olması beklenirken aynı zamanda yenilikleri takip eden, bilgilerini güncelleyen birer meşale olm ası beklenir. Sizlere emanet ettiğimiz çocuklarımızı,milletimizin milli ve manevi değerlerini benimseyen, koruyan ve geliştirren, ailesini,vatanını,milletini seven, topluma karşı sorumluluk duyan kişiler olarak hayata hazırlayacağınıza olan inancım tamdır. Sizlere inanıyor,güveniyor ve başarılar diliyorum.

Başta öğrencilrmiz olmak üzere kıymetli yönetici ve öğretmenlerimizin ve değerli velilerimizin huzurlu, sağlıklı, başarılı bir eğitim - öğretim yılı ve ara tatil dönemi geçirmelerini diler, sevgi ve saygılarımı sunarım.

 

Bedirhan UMAÇ
Hassa İlçe Milli Eğitim Müdürü 

 

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü 31700 Hassa / HATAY - 0(326) 771 63 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.