HATAY HASSA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Satrancın Şahı Hassa" Satranç Turnuvası Büyük Bir Çoşku ile Düzenlendi.Hassa Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Türkiye Satranç Federasyonu Hatay İl Temsilciliği tarafından düzenlenen ve 8 kategoride gerçekleştirilen “Satrancın Şahı Hassa” adlı satranç turnuvası 273 yarışmacının katılımıyla 24.05.2015 tarihinde Hassa Kapalı Spor Salonunda yapıldı.

Hassa Kaymakamı Mustafa PALA,Belediye Başkanı Abdurrahman Demirel,İlçe Milli Eğitim Müdürü Bedirhan Umaç,İlçe Emniyet Amiri Murat Şimşek,İl Gençlik ve Spor Müdürü Emrullah Taşkın,Satranç İl Koordinatörü Sultan Daban,Ak Parti İlçe Başkanı Turgay Demir ve çok sayıda seyirci katıldı. 

Turnuvada bir açılış konuşması Yapan Hassa Kaymakamı Mustafa PALA; Zekanın parmak uçlarında hayat bulduğu satranç oyununu Hassa’da ilk kez icra ettiklerini belirterek.Bugün burada her meslekten ve her yaş grubundan yarışmacıyı Hassa’da buluşturduk.Azerbaycan ‘da bir yarışmacımız şimdi burada yarışıyor.Bir kolu olmayan bir gencimizde burada.İşte sporun birleştirici yönüne hepimiz şahit oluyoruz.İleri ki yıllarda ilçemizde daha çok kültürel ve sportif faaliyetlere yer vereceğiz.”dedi.

Sekiz kategoride yapılan satranç turnuvasında; Ahmet Çolak,Shahriyar Rahmanov,Hediye Keskin,İbrahim Berk Zübeyiroğlu,M.Mert Döner,Zeki Çinçin Özgür Kemal Kartal ve Miraç Eray Dalgaç kendi kategorilerinde birinci oldular. 

satrancın şahı hassasatrancın şahı hassasatrancın şahı hassasatrancın şahı hassasatrancın şahı hassasatrancın şahı hassasatrancın şahı hassasatrancın şahı hassasatrancın şahı hassasatrancın şahı hassasatrancın şahı hassasatrancın şahı hassasatrancın şahı hassasatrancın şahı hassasatrancın şahı hassasatrancın şahı hassasatrancın şahı hassasatrancın şahı hassasatrancın şahı hassasatrancın şahı hassasatrancın şahı hassasatrancın şahı hassa

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü 31700 Hassa / HATAY - 0(326) 771 63 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.